Користувальницькькі налаштування

Налаштування сайту


Сайдбар

Цей переклад старіший ніж оригінальна сторінка і може бути не актуальним. Дивіться що було змінено.
Останні новини:Cartes du Ciel є вільним програмним забезпеченням, випущеним згідно із
GNU banner GNU General Public License


Hosted by SourceForge.net

Support This Project


uk:documentation:menufile

Меню “Файл”

Нова мапа

Нова третя версія “Зоряних Мап” дозволяє вам відкривати різні вікна із окремими мапами неба. Перевага полягає в тому, що ви можете одночасно одержувати мапи для різних місцеположень та часів і навіть показувати конфігурацію. Після створення нової мапи, ви можете їх упорядковувати через меню Вікно, збільшувати та зменшувати,закривати та навіть змінювати розміри кожної мапи переміщенням правого та основного країв.

Відкрити

Дана опція дозволяє вам відкрити попередньо збережену зоряну мапу із її конфігурацією місця та часу

Зберегти як...

Це зберігає поточну мапу в файл, котрий може бути завантажений у майбутньому через опцію Відкрити

Зберегти зображення...

Збереження поточної мапи, як зображення. Можливі формати на вибір: PNG, JPEG та BMP

Закрити мапу

Це закриє дійсну мапу в випадку, якщо у вас відкрито більше однієї мапи неба

Календар

Ця функція дозволяє вам знати про астрономічне явище протягом наданого періоду часу.

Ви можете вибрати початкову та кінцеву дату і число днів між кожним обчисленням та час обчислень позицій. За умовчанням, обчислення йдуть від поточної дати протягом п'яти днів для часу 0h UT. Вважайте на тривалість обчислення, коли вибрані дуже великі дати.

Щоб показати відповідну мапу, слід клацнути на робочому столі. Програма показує мапу, використовуючи відібрані дату і час, із зосережедженням на обраному об'єкті. Якщо відібрана колонка містить час для такої специфічної події, як час сходу планети або час сутінків, то цей час використовується і для мапи.

Присмерки

Цей екран показує вам час ранкових та вечірніх сутінків для кожної дати, яку ви обираєте. Навігаційні сутінки тривають до моменту, коли висота Сонця більша за 12 градусів нижче горизонту. Тоді вже видно найяскравіші зірки. Астрономічні сутінки тривають до моменту, коли висота Сонця більша за 18 градусів нижче горизонту. Після чого, небо найтемніше і видно всі зірки.

Планета

Показує положення, величину, видимий діаметр, освітлену частину, моменти сходу, кульмінації та заходу, поточні азимут та висоту для планет, Місяця і Сонця на кожну обрану дату.

Комета

{en:documentation:comet.jpg|}

Показує положення, величину,сонячну елонгацію, фазу, моменти сходу, кульмінації та заходу обраних комет.

Підняття над горизонтом та азимут в час сутінків, вказані допомогти спостереженню комет біля Сонця. Це вказує, коли комета краща для спостережень:уранці, або увечір.

Сонячні затьмарення

Вся інформація в цій сторінці прибуває від Фреда Еспенака, NASA/GSFC. Ви можете відвідати його веб-вузол, клацнувши велику кнопку у вершині цієї сторінки. Список показує Сонячні затемнення протягом поточного сторіччя. Він показує дату і час максимуму та придатність детальної мапи, вид затьмарення, номер саросу, значення гамми, величину затьмарення, розташування максимуму затьмарення, висоту Сонця у цей момент, ширину смуги в кілометрах, тривалість повної або кільцевої фази. Дивіться детальні пояснення цих величин. Включено дані від 1800 до 2100 років, та ви можете завантажити додаткові дані з веб-сторінки.

Клацання миші на списку показує затьмарення для поточного розташування обсерваторії. Якщо ви клацаєте по колонках Широта або Довгота, це показує розташування максимуму затьмарення на поверхні Землі. Якщо ви клацаєте колонку Мапа, це показує детальну мапу для цього затьмарення, якщо вона є.

Місячні затьмарення

Вся інформація в цій сторінці прибуває від Фреда Еспенака, NASA/GSFC. Ви можете відвідати його веб-вузол, клацнувши велику кнопку у вершині цієї сторінки. Список показує Місячні затемнення протягом поточного сторіччя. Він показує дату і час максимум, вид затьмарення, номер саросу, значення гамми, величини півтіні і повної тіні, тривалість часткових і повних фаз. Дані від 1800 до 2100 року включені з основною версією, та ви можете завантажити додаткові дані з веб-сторінки.

Клацання миші на списку показує затьмарення для поточного розташування обсерваторії, як і в Сонячні затьмарення.

Друк

Друк екранного вмісту на обране місце призначення. Друк може бути зроблено в кольорі, як на екрані, в чорно-білому або в оберненому біло-чорному (з чорним тлом небом). Орієнтація і паперові краї також можуть бути вибрані.

Опції принтеру

Вибір принтеру для друку екранного вмісту. Наявні три варінти:

  1. Системний принтер: налаштування типового принтера.
  2. Postscript: Друк у postscript файл. Потребує наявність Ghostscript та встановленого GsView32, а також правильно заданий шлях о них. Буде працювати тільки із GsView32 7.xx версій.
  3. Файл побітного зображення: для друку мапи в BMP файл. Потребує правильного заданого шляху до MsPaint. Наприклад, C:\WINDOWS\system32\mspaint.exe

Вихід

Вихід із програми “Зоряні Мапи”

uk/documentation/menufile.txt · Востаннє змінено: 2015/11/06 20:44 (зовнішнє редагування)